Новини

ФК Любимец - ФК Хасково

В последния кръг от Областното първенство - мъже отбора на ФК Хасково завърши наравно 2:2 като гост на ФК Любимец. От самото начало на срещата по-идейния отбор на терена бе този на гостите, които още в 10 минута успяха да завършат своя атака с гол, отбелязан от Димитър Димитров. В ответната атака домакините достигнаха до изравняване на резултата, след като главния съдия отсъди доста пресилена дузпа. В 35 минута от двубоя ФК Любимец успяха и да поведат в резултата, след изпълнение на корнер играч на домакините засече топката с глава и отбеляза за 2:1, като така завърши и първото полувреме.
   През вторите 45 минути ФК Хасково опитаха да променят развоя на срещата, но дузина пропуска пред противниковата врата направиха Николай Скерлев, Стилян Бръмчев и Мехмед Мустафа, който в 60 минута бе изгонен за втори жълт картон. Гостите пропиляха възможността да отбележат гол и след изпълнение на 11 метров наказателен удар, след като вратаря на домакините успя да отрази удара на Димитър Димитров. До изравнителния гол се стигна едва в края на мача, когато излезлия в предни позиции Илиан Киряков успя да засече центриране отдясно на Недялко Петров и разстреля вратаря на ФК Любимец за крайното 2:2.
   След последния изигран мач от първия полусезон на първенството, ФК Хасково е лидер в класирането и ще зимува на първо място с 28 точки.

Състав на ФК Хасково: Васил Христов (Семави Сюлейман), Мехмед Мустафа, Илиан Киряков, Мирослав Динков, Златко Николов, Делчо Корчев /к/ (Емилиян Маджаров), Недялко Петров, Стилян Бръмчев, Димитър Димитров (Владимир Петров), Милко Милков, Николай Скерлев